Wall Street ma szansę na dalszy wzrost

opublikowano: 03-05-2013, 14:45

Seria nadspodziewanie dobrych danych z rynku pracy powinna skutecznie zachęcić inwestorów handlujących na amerykańskich giełdach do kontynuowania zakupów i dalszego podbijania wyceny indeksów.

Rosnące kontrakty terminowe wskazują, że tak istotnie powinno być.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg
None
None

Jednak przed nami, przewidziana na godzinę 16-tą polskiego czasu prezentacja danych z gospodarki, które, jeśli rozczarują mogą skłonić część inwestorów do realizacji ostatnich zysków. Chodzi o dane o zamówieniach w przemyśle i indeks ISM dla usług.

Tymczasem, stopa bezrobocia w USA obniżyła się w minionym miesiącu do najniższego poziomu od grudnia 2008 r. Z kolei liczba stworzonych miejsc pracy przekroczyła oczekiwania ekonomistów, a zrewidowany odczyt za luty okazał się najwyższy od listopada 2005 r.).

W przedsesyjnym handlu na niemieckim parkiecie o ponad 2 proc. drożeją papiery Kraft Foods Group i American International Group. W obu przypadkach wyniki za ostatni kwartał okazały się lepsze od spodziewanych przez analityków.

Silnie za to zniżkuje kurs walorów LinkedIn. Właściciel serwisu społecznościowego poinformował o prognozie przychodów na drugi kwartał, która nie sprostała oczekiwaniom analityków.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane