Wall Street może zacząć sesje wzrostem

MD
opublikowano: 02-07-2008, 13:31

Kontrakty na indeksy amerykańskich rynków akcji rosną. Inwestorów nie wystraszył wzrost notowań ropy.

Około 13.30 czasu polskiego kontrakt na Dow Jones rósł o 0,4 proc., kontrakt na S&P500 rósł o 0,6 proc., a kontrakt na Nasdaq rósł o 0,9 proc. Inwestorów nie wystraszył wzrost notowań ropy powyżej 141 USD.

W środę pojawią się nowe dane z rynku pracy. O 13.30 pojawi się raport Challengera o cięciu zatrudnienia planowanym przez amerykańskie firmy. O 14.15 pojawi się raport ADP mówiący o szacunkowej zmianie liczbie miejsc pracy w sektorze prywatnym. O 16.00 pojawią się najważniejsze dane dnia: zamówienia fabryczne w maju. Rynek oczekuje ich 0,6 proc. wzrostu.

Wśród spółek wiadomością dnia jest zamiar zamknięcia przez Starbucks 600 kawiarni w USA. Kurs spółki wzrósł w handlu elektronicznym. W górę poszła cena papierów Intela po tym, jak Dramexchange Technology przedstawił prognozę wzrostu cen chipów pamięci. Atmosferę wokół spółek finansowych mogą poprawić wiadomości o tym, że UBS i Deutsche Bank nie zamierzają podwyższać kapitałów. Według analityków JP Morgan, europejskie banki mają gros odpisów wartości aktywów za sobą.

MD
 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu