Wall Street na lekkich plusach

Czwartkowa sesja na Wall Street, dzięki spółkom z sektora finansowego i wytwarzających dobra konsumenckie toczyła się w zielonych odcieniach indeksów, choć jej początek nie napawał specjalnym optymizmem.

Wskaźniki poddawały się wahaniom, schodząc nawet poniżej poziomów ze środowego zamknięcia. 

Zobacz więcej

NYSE, Wall Street fot. Bloomberg

Ostatecznie na finiszu indeks Dow Jones IA rósł o 0,07 proc. Wskaźnik S&P500 zwyżkował o 0,19 proc. zaś technologiczny Nasdaq o 0,25 proc.

Wpływ na decyzje podejmowane przez inwestorów miały dane makro oraz spekulacje związane z rozpoczętym w czwartek dwudniowym spotkaniem prezydentów USA Donalda Trumpa i Chin Xi Jinpinga. 

Dane z gospodarki dotyczące rynku pracy potwierdziły jego dobrą  kondycję. Liczba osób po raz pierwszy ubiegających się o zasiłek dla bezrobotnych spadł do 234 tys., znacznie mocniej niż oczekiwano.

Drożało osiem z 11 głównych składowych indeksu S&P500. 

Spośród kwotowanych spółek można wspomnieć o zwyżce notowań Comcast. Potentat rynku usług kablowych zapowiedział wejście w biznes bezprzewodowy.

Po przeciwnej stronie rynku znalazły się walory AMD. To reakcja rynku na rozpoczęcie wydawania rekomendacji dla akcji producenta układów scalonych przez analityków Goldman Sachs, którzy zalecają ich sprzedaż

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Wall Street na lekkich plusach