Wall Street na plusie

WST
opublikowano: 16-12-2010, 22:07

Mimo przewagi jaką przez większą cześć dnia miał obóz kupujących, czwartkowa sesja na amerykańskich giełdach nie miała spokojnego przebiegu. Po udanym otwarciu niektóre indeksy co prawda szybko oddały zdobycze schodząc pod kreskę, jednak równie szybko udało się im znów wyjść na zieloną stronę rynku.

Na finiszu indeks DJ IA rósł o 0,36 proc. S&P500 zyskiwał 0,62 proc. zaś Nasdaq zwyżkował o 0,77 proc.

Jeszcze przed sesją na parkiet trafiła pierwsza porcja danych makro. Miały raczej pozytywny oddźwięk. Zgodna z tym jak oczekiwali analitycy spadła liczba osób po raz pierwszy ubiegających się o zasiłek dla bezrobotnych.  Drugą dobrą informacją był wyższy od prognoz wzrost liczby rozpoczętych budów domów w listopadzie. Łyżką dziegciu w tym miodzie okazał się jednak znaczący spadek liczby wydanych pozwoleń na budowę. W tym przypadku analitycy byli nadmiernymi optymistami i spodziewali się wzrostu wskaźnika.

Pozytywnie zaskoczył natomiast opublikowany już w trakcie handlu na rynku kasowym odczyt indeksu Fed z Filadelfii. W grudniu zamiast oczekiwanego przez analityków spadku, wskaźnik obrazujący koniunkturę w tym regionie Stanów Zjednoczonych wzrósł.

Relatywnie dobre nastroje na parkiecie wsparło podniesienia prognozy finansowej przez FedEx, jednego z dwóch największych graczy w sektorze logistyczno-kurierskim.

Wzięciem cieszyły się walory Starbucks. Światowy gigant w segmencie kawiarni zyskiwał na wartości po informacji o podwyższeniu rekomendacji przez analityków Goldman Sachs. Radzą oni zakup tych papierów.

W sektorze finansowym spory popyt odnotowano w przypadku akcji Bank of America. Aprecjację kursu wymusiła informacja o rozpoczęciu negocjacji ugodowych z inspektorami w sprawie nieprawidłowości na polu kredytów hipotecznych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Wall Street na plusie