Wall Street na plusie

opublikowano: 13-11-2017, 22:05
aktualizacja: 13-11-2017, 22:06

Poniedziałkowa sesja giełdowa w Stanach Zjednoczonych zakończyła się wzrostem głównych indeksów notowanych na Wall Street.

Wraz z akcjami umacniał się również dolar, obligacji nie notowały jednak większych zmian, ponieważ inwestorzy czekają na wskazówki odnośnie dalszego kierunku polityki monetarnej oraz reformy podatkowej.

Bloomberg

Indeks Standard&Poor’s ma za sobą pierwszą wzrostowy dzień od trzech sesji, do czego przyczynili się producenci dóbr konsumenckich. Bitcoin odrobił większość strat po mocnym spadku jaki odnotował w ciągu dnia.

- Spodziewamy się, że trudno będzie przeprowadzić reformę podatkową w 2017 r. Czas wydaje się nam nie sprzyjać. Oczekujemy dużo większej zmienności niż dotychczas. Już pewną zapowiedź widzieliśmy w ubiegłym tygodniu - powiedział w rozmowie z Bloombergiem Dan Heckman z U.S. Bank Wealth Management.

Ostatecznie indeks Dow Jones Industrial Average zakończył dzień wzrostem o 0,07 proc. zaś S&P 500 i Nasdaq zwyżką o 0,1 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane