Wall Street na plusie

opublikowano: 16-04-2018, 22:06
aktualizacja: 16-04-2018, 22:10

Poniedziałkowa sesja giełdowa w Stanach Zjednoczonych zakończyła się wzrostem głównych indeksów notowanych na Wall Street, ponieważ inwestorzy przekierowali swoją uwagę na wyniki finansowe spółek z sytuacji geopolitycznej. Dolar tracił na wartości.

Ostatecznie indeks Dow Jones Industrial Average zwyżkował o 0,87 proc., Standard&Poor’s zyskiwał 0,81 proc. zaś Nasdaq o 0,7 proc.

Zobacz więcej

NYSE, Wall Street

Bloomberg

Obligacje odrabiały straty, a dolar osłabił się do najniższego poziomu od marca po tym jak prezydent Donald Trump oskarżył Chiny i Rosję o dewaluację krajowych walut. Kontrakty na baryłkę West Texas spadły poniżej poziomu 67 USD.

- Zyski spółek będą bardzo dobre, prawdopodobnie o 15-20 proc. wyższe rok do roku. Sądzimy, że przełoży się to na wzrost kursu akcji w ciągu najbliższych dwóch miesięcy – powiedział w rozmowie z Bloombergiem Phil Orlando, główny strateg rynkowy z Federated Investors.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Wall Street na plusie