Wall Street obawia się o skutki huraganu Katrina

(Paweł Kubisiak)
13-09-2005, 22:05

Wtorkowe notowania przyniosły niewielki spadek amerykańskich indeksów. Na rynku odżyły obawy o ekonomiczne skutki huraganu Katrina dla amerykańkiej gospodarki. Nieco rozczarowały też same spółki, które nie pochwaliły się najlepszymi wynikami.

Wtorkowe notowania przyniosły niewielki spadek amerykańskich indeksów. Na rynku odżyły obawy o ekonomiczne skutki huraganu Katrina dla amerykańkiej gospodarki. Nieco rozczarowały też same spółki, które nie pochwaliły się najlepszymi wynikami. Aktywność graczy ogranicza oczekiwanie na przyszłotygodniowe posiedzenie Fed, które może wyznaczyć kierunek polityki monetarnej na najbliższy okres.  Mimo zniszczeń dokonanych przez huragan, rynek wciąż się obawia, że Fed utrzyma dotychczasową politykę stopniowych podwyżek stóp procentowych.

Nieco optymizmu wniósł jedynie raport Departamentu Handlu, z którego wynika, że deficyt handlowy USA okazał się w lipcu niższy niż oczekiwano. Deficyt spadł do 57,94 mld USD z 59,4 mld w czerwcu, podczas gdy analitycy spodziewali się wzrostu do 59,8 miliarda.

Wynikami rozczarowała sieć detaliczna Best Buy, która wypracowała kwartalny wynik na poziomie 37 centów na akcję. Była to spora poprawa wobec 26 centów osiągniętych przed rokiem, jednak rynek spodziewał się wyniku nieco lepszego. Akcje spółki potaniały o ponad 10 proc.

Grupa prasowa Knight Ridder ostrzegła, że zniszczenia poczynione przez huragan mogą spowodować aż 20 proc. spadek zysków w trzecim kwartale. Papiery spółki straciły blisko 5 proc.

Jednak liderem po stronie spadków były akcje Majesco Entertainment, które potaniały aż o około 50 proc. Wydawca gier video nie tylko rozczarowały wynikami za drugi kwartał ale też obniżył swoje prognozy, w związku ze słabą sprzedażą.

W Europie wyróżniła się Nokia i to na plus. Największy na świecie producent telefonów komórkowych podwyższył swoje prognozy zysku i sprzedaży na trzeci kwartał w wyniku większego od oczekiwań popytu. Akcje fińskiej spółki wzrosły na giełdzie w Helsinkach o 3,85 proc

PK

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Paweł Kubisiak)

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Wall Street obawia się o skutki huraganu Katrina