Wall Street ochłonęła po wzrostach

MWIE, Bloomberg
opublikowano: 19-11-2010, 13:30

Na dwie i pół godziny przed otwarciem kontrakty na S&P 500 oraz Nasdaq tracą ¼ proc., a futures na Dow Jonesa zniżkują o 1/3 proc.

- Inwestorzy są dziś ostrożni ze względu na nierozwiązaną sprawę Irlandii i podwyższenie stopy rezerw obowiązkowych w Chinach

Ludowy Bank Chin o 50 pkt bazowych podniósł stopę rezerw obowiązkowych. To piąta podwyżka w tym roku. Posunięcie to powinno zmniejszyć ilość gotówki w obiegu, hamując inflację i wzrost cen aktywów. Jednak inwestorzy obawiają się, że jednocześnie zaszkodzi wzrostowi gospodarczemu najszybciej rozwijającej się spośród głównych gospodarek świata.

Z kolei w Irlandii trwają rozmowy na temat pakietu pomocowego. To posunięcie trudne do zaakceptowania dla Zielonej Wyspy, ponieważ zagraża polityce niskich podatków, którą prowadził rząd kraju.

Dell, trzeci co do wielkości producent komputerów osobistych na świecie zwyżkował w handlu przedsesyjnym o blisko 5 proc. Wczoraj o sesji spółka podała, że w III kwartale zanotowała 45 centów zysku na akcję, podczas gdy analitycy oczekiwali wyniku na poziomie 32 centów.

Z kolei o 3 proc. zniżkuje Intuit. Dostawca oprogramowania służącego do prowadzenia domowych finansów prognozuje, że w najbliższym kwartale zarobi mniej, niż oczekiwali analitycy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MWIE, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Wall Street ochłonęła po wzrostach