Wall Street odpoczywa po rajdzie

Pod nieobecność inwestorów z kilku głównych rynków poniedziałkowy handel za oceanem przebiega w spokojnej atmosferze.

Tydzień na Wall Street rozpoczął się bez fajerwerków po tym jak w piątek S&P500 wyszedł na historyczne maksima dzięki lepszym od prognoz danym z amerykańskiego rynku pracy oraz obniżce stóp przez EBC. Po niespełna godzinie poniedziałkowego handlu Dow Jones traci 0,2 proc., a na 0,2 proc. plusie utrzymują się notowania Nasdaq, a w pobliżu kreski utrzymuje się S&P500.

Inwestorów do zakupów zachęcić nie zdołały słowa miliardera Warrena Buffetta, który spodziewa się dalszych zwyżek na rynku akcji. Sesje na światowych rynkach toczą się w leniwym tempie, do czego przyczyniają się święta w Japonii i Wielkiej Brytanii oraz brak ważniejszych publikacji makro za oceanem.

Od 0,4 proc. spadków handel rozpoczęły papiery General Motors. Nie pomogła informacja o tym, że w kwietniu sprzedaż spółki na rynku chińskim skoczyła o 15 proc.  Całość zysków z otwarcia oddał Intel (0,0 proc.). Największy producent procesorów na świecie przejmie fińską spółkę Stonesoft. Zapłaci 389 mln USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Polecane