Wall Street odrabia straty z korekty

Na czwartkowej sesji giełda nowojorska notuje dalsze zwyżki, po tym jak w środę indeks S&P500 zyskał najwięcej od roku.

Główny indeks odrabia w czwartek straty z korekty, wychodząc najwyżej od tygodnia. Po pół godziny handlu S&P500 oraz Dow Jones zyskują po 1,3 proc., a Nasdaq utrzymuje się 1,4 proc. nad kreską. Zakończonej we wtorek przecenie na giełdzie nowojorskiej towarzyszyło wymazanie z kapitalizacji globalnych rynków akcji 1 bln USD oraz przecena ropy WTI o 15 proc.

- Te zwyżki to efekt komunikatu po posiedzeniu Fedu i odbicia cen ropy. Nie powiedziałbym, że byki szaleją, ale duża część obaw wyparowała. Perspektywy na końcówkę roku są dobre – komentował w wypowiedzi dla agencji Bloomberg Joe Kinahan, główny strateg firmy inwestycyjnej TD Ameritrade.

Entuzjazm opanował też Europę, gdzie bank Szwajcarii wprowadził ujemną stopę procentową, a inwestorzy spekulują, że w styczniu skup obligacji na pełną skalę rozpocznie EBC. DAX rośnie o 2,3 proc., odrabiając prawie całość zanotowanych od ubiegłego czwartku strat, a WIG30 rośnie o 1,5 proc. Słabsze od oczekiwań były jednak dane zza oceanu. W ubiegłym tygodniu w urzędach pracy pojawiło się 289 tys. nowych bezrobotnych (dane zannualizowane), a wstępny wskaźnik koniunktury w usługach PMI za grudzień niespodziewanie spadł poniżej 54 punktów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy