Wall Street odreagowuje strach

opublikowano: 04-02-2020, 22:07

Druga w tym tygodniu sesja na amerykańskich giełdach stała pod znakiem wzmocnienie propopytowych nastrojów, które pojawiły się dzień wcześniej w reakcji na piątkową niemal paniczną wyprzedaż.

Inwestorów uspokoiły nieco komentarze dotyczące rozprzestrzeniania się koronawirusa i działań podejmowanych w celu ograniczenia epidemii i jej wpływu na gospodarkę. Taką zachętą do zwiększenia zaangażowania w bardziej ryzykowne aktywa, jak akcje, była choćby informacja o drugiej z rzędu po poniedziałkowej interwencji chińskiego banku. Ludowy Bank Chin tym razem wstrzyknął na rynek pieniężny poprzez operacje reverse repo w ciągu dwóch dni aż 242,7 mld USD. Pozwoliło to chińskim giełdom odrobić część wcześniejszych strat.

NYSE, Wall Street
Zobacz więcej

NYSE, Wall Street fot. Bloomberg

Wsparciem dla obozu byków były też we wtorek dane o zamówieniach w amerykańskiej gospodarce. 

W przypadku nowych zamówień zwiększyły się one w grudniu najmocniej od ponad 1 ½ roku. Zgodnie z oczekiwaniami wzrosły z kolei zamówienia na dobra trwałego użytku ogółem, choć spadły w przypadku nieuwzględniania środków transportu (ale o zaledwie 0,1 proc. – również zgodnie z oczekiwaniami).

Na zamknięciu wtorkowej sesji indeks blue chipów Dow Jones IA rósł o 1,41 proc. Wskaźnik szerokiego rynku S&P500 zwyżkował o 1,60 proc. Z kolei technologiczny Nasdaq drożał o 2,08 proc. 

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy