Wall Street płaci za spory polityków

MD
25-07-2011, 22:34

Na zamknięciu Dow Jones tracił 0,7 proc., a  S&P500 i Nasdaq po 0,56 proc.

Przeciągający się w USA spór o podwyższenie limitu zadłużenia kraju nie sprzyja wzrostom na amerykańskich rynkach akcji. Trudno jednak mówić także, że panuje na nich panika w związku ze zbliżającym się terminem, który według administracji postawi USA przed koniecznością ogłoszenia niewypłacalności. Wydaje się, że rynek raczej nie spodziewa się, że do tego dojdzie, niepokój budzi jednak postawa agencji ratingowych, które niedawno sygnalizowały możliwość obniżki oceny USA nawet wtedy, gdy do podwyższenia limitu zadłużenia dojdzie.

W poniedziałek spadła wartość 9 z 10 indeksów głównych segmentów S&P500. Najmocniej taniały spółki świadczące usługi telekomunikacyjne (-1,4 proc.), ochrony zdrowia (-1,1 proc.) i dostawcy dóbr codziennego użytku (-1,0 proc.). Najmniej traciły spółki IT, przemysłowe (po -0,1 proc.) oraz użyteczności publiczne (+0,25 proc.). Na zamknięciu taniało 77 proc. spółek wchodzących w skład S&P500. W przypadku Nasdaq odsetek spadkowiczów sięgał 72 proc. Wydarzeniem dnia na rynku spółek technologicznych było osiągnięcie po raz pierwszy w trakcie sesji przez Apple kursu 400 USD. Spośród 30 blue chipów ze średniej Dow Jones taniało na zamknięciu 26. Najmocniej taniały koncern lotniczy Boeing, ubezpieczyciel Travelers oraz dostawca dóbr codziennego użytku Procter & Gamble. W grupie drożejących spółek znalazły się Microsoft, największy na świecie producent oprogramowania, Hewlett-Packard, największy producent PC-tów, Caterpillar, największy producent ciężkiego sprzętu budowlanego oraz Home Depot, największa w USA sieć sklepów z artykułami budowlano-montażowymi.

MD  

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Wall Street płaci za spory polityków