Wall Street pod kreską, duża przecena na Nasdaq

ARŻ
opublikowano: 24-03-2021, 21:31

Wszystkie główne amerykańskie indeksy zakończyły środową sesję ze spadkami, kontynuując wyprzedaż z poprzedniego dnia. Inwestorzy pozostawali sceptyczni wobec zapewnień sekretarz skarbu i szefa Fed dotyczących dobrej kondycji amerykańskiej gospodarki.

NYSE, Nasdaq, Wall Street
NYSE, Nasdaq, Wall Street
Michael Nagle

Dow Jones stracił 0,01 proc. i zamknął się z wynikiem 32,420.85 pkt. S&P 500 spadł o 0,55 proc. do 3,889.14 pkt, a Nasdaq Composite o 2,01 proc. do 12,961.89 pkt.

W drugim dniu swoich wystąpień w Izbie Reprezentantów Janet Yellen i Jerome Powell zapewniali, że amerykańska gospodarka jest w bardzo dobrej formie. Sekretarz skarbu mówiła o konieczności utrzymania długoterminowego wsparcia, zaś szef Fed przekonywał o tym, że 2021 rok będzie bardzo owocny. Rentowności 10-letnich obligacji skarbowych utrzymała się nieco powyżej poziomu 1,60 proc.

Odnotowane w poprzednich dniach zwyżki spółek energetycznych i finansowych, które były podyktowane rosnącymi perspektywami na powrót do normalności, zostały nieco stłumione.

Przez większość sesji dominowała wzrostowa passa spółek przemysłowych. Przyczyniły się do niej dane pokazujące, że aktywność fabryk w USA wzrosła na początku marca dzięki nowym zamówieniom. Presję kosztową na producentów nadal wywierały jednak zakłócenia w łańcuchu dostaw.

„Wszyscy są w tej chwili optymistyczni jeśli chodzi o perspektywy ożywienia” - powiedział David Yepez, główny analityk akcji w firmie Exencial Wealth Advisors.

Sesji do udanych nie mogą zaliczyć technologiczne blue chipy. Traciły m.in. Amazon (-1,61 proc.), Apple (-2 proc.), Google (-0,43 proc.), Facebook (-2,92 proc.), Intel (-2,27 proc.), Microsoft (-0,89 proc.), Netflix (-2,67 proc.), Tesla (-4,82 proc.) i Twitter (-3,44 proc.)

Bitcoin zyskał po tym, gdy założyciel Tesli, Elon Musk, powiedział, że będzie można za nie kupować pojazdy tego producenta. Ta forma płatność będzie dostępna poza Stanami Zjednoczonymi jeszcze w tym roku. GameStop stracił z kolei aż 33,79 proc. po tym, gdy ogłosił, że rozważa pozyskanie nowego kapitału poprzez emisję akcji.

Ropa WTI zdrożała o 5,9 proc. do 61,18 USD za baryłkę po tym, gdy Kanał Sueski został zablokowany przez gigantyczny kontenerowiec. Udało się odrobić niemal w całości stratę z wtorku.

Wolumen na giełdach w USA wyniósł 12,72 mld akcji w porównaniu ze średnią 14 mld w ciągu ostatnich 20 dni sesyjnych. S&P 500 odnotował 15 nowych 52-tygodniowych maksimów i żadnych nowych minimów, zaś Nasdaq Composite 42 nowe szczyty i 128 nowych minimów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane