Wall Street podnosi się z korekty

Po trzech dniach korekty główne indeksy giełdy nowojorskiej zaczęły iść do góry.

Pierwsza część środowej sesji na giełdzie nowojorskiej upłynęła pod znakiem ataku popytu. Na półmetku handlu S&P500 rośnie o 0,3 proc., Dow Jones zyskuje 0,2 proc., a Nasdaq utrzymuje się 0,8 proc. nad kreską. Zwyżkom w branży technologicznej przewodzi Apple, którego notowania odbijają się o blisko 2 proc. po sześciu spadkowych sesjach z rzędu. Inwestorzy ze spokojem przyjęli nieco gorszy raport z amerykańskiego rynku pracy. Według agencji ADP w lipcu powstało 185 tys. nowych etatów, o 30 tys. mniej od prognoz.

- Mamy letnie uspokojenie, a rynek musi uwzględnić w cenach fakt, że Fed zmierza do podjęcia decyzji o zmianie polityki. Przy tych nastrojach może wreszcie uda się rozruszać rynek – komentował w wypowiedzi dla Bloomberga Steve Bombardiere, trader biura maklerskiego Conifer Securities.

Mocne zwyżki zapanowały na Starym Kontynencie. Frankfurcki DAX zyskał 1,6 proc., a paryski CAC40 wzrósł o 1,7 proc. 1,4-procentową zwyżkę zanotował warszawski WIG. Tymczasem gubernator Fedu Jerome Powell powiedział w wywiadzie dla telewizji CNBC, że rynek pracy może w rzeczywistości znajdować się w gorszej sytuacji, niż wynika to z danych. Według niego rynki finansowe nie znajdują się w bańce, a najbardziej korzystne byłoby bardzo powolne normalizowanie polityki pieniężnej w USA.

Bloomberg
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Polecane