Wall Street pogłębia przecenę

Protesty w Hongkongu i obawy o podwyżkę stóp procentowych skłoniły inwestorów zza oceanu do dalszego wyprzedawania akcji.

Poniedziałkowa sesja na giełdzie nowojorskiej przebiega pod znakiem pogłębiającej się korekty. Po półtorej godziny handlu S&P500 traci 0,4 proc. Główny indeks wymazuje w ten sposób połowę piątkowego odbicia i pogłębia straty po ubiegłotygodniowym, największym od dwóch miesięcy, spadku. Dow Jones zniżkuje o 0,6 proc., a Nasdaq traci 0,2 proc.

- Na rynku panuje przeczucie, że zasługujemy co najmniej na korektę – komentował dla Bloomberga Drew Wilson, analityk towarzystwa Fenimore Asset Management.

Niepokój inwestorów wzmagają prodemokratyczne protesty w Hongkongu, które dokładają się do zawirowań geopolitycznych ostatnich miesięcy. Tymczasem szybszy od prognoz wzrost wydatków Amerykanów w sierpniu (+0,5 proc.) ponownie przypomniał inwestorom o ryzyku podwyżki stóp procentowych Fedu. O 17 proc. rosną notowania DreamWorks Animation. Według nieoficjalnych informacji spółka rozważa ofertę przejęcia przez SoftBank.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg
None
None
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane