Wall Street pogłębia spadki

opublikowano: 07-05-2019, 22:07

Po relatywnie niewielkich spadkach odnotowanych na zamknięciu poniedziałkowej sesji, we wtorek niestety doszło do widocznego pogorszenia nastrojów i zdynamizowania przeceny.

Podobnie jak dzień wcześniej, korekta napędzana była czułymi na sprawy związane z taryfami celnymi spółkami z sektora przemysłowego. Zniżkowały też wyceny przedstawiciela sektora technologicznego w tym Microsoft, Apple, Amazon czy Facebook.

NYSE, Wall Street
Zobacz więcej

NYSE, Wall Street fot. Bloomberg

Inwestorzy w dalszym ciągu pozostawali nerwowi po ostatnich groźnych zapowiedziach prezydenta Trumpa odnośnie podniesienia stawek celnych na chińskie produkty o wartości 200 mld USD. Sytuacji nie uspokoiła informacja, że na rozmowy do Waszyngtonu wybiera się wicepremier Chin Liu He.

Negatywnie przez handlujących na amerykańskich giełdach odebrane zostało obniżenie przez Komisję Europejską prognoz dla gospodarki Eurolandu i jej głównych lokomotyw.

We wtorek na wartości traciło wszystkie 11 głównych składowych indeksu S&P500, a najmocniej branża przemysłowa. Wśród niej kolejny zły dzień odnotował Boeing, największy amerykański pojedynczy eksporter do Chin, który został przy okazji „dobity” obniżeniem rekomendacji do poziomu „zgodnie z rynkiem” przez analityków banku Barclays.

W tym samym segmencie rynku mocna podaż zdominowała handel walorami koncernu Caterpillar, największego na świecie producenta ciężkiego sprzętu budowlanego.

Na końcu wtorkowej sesji indeks blue chipów tracił 1,79 proc. i był to najgorszy dzień dla wskaźnika DJ IA od 3 stycznia. Wskaźnik S&P500 zniżkował o 1,65 proc. Natomiast indeks rynku technologicznego Nasdaq spadał o 1,96 proc. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu