Wall Street pozostaje w korekcie

Notowania na giełdzie nowojorskiej lekko zniżkują, po tym jak raport z amerykańskiego sektora wytwórczego wypadł poniżej oczekiwań.

W poniedziałek notowania na giełdzie nowojorskiej drugi dzień z rzędu korygują się. Po ponad pół godziny handlu S&P500 spada o 0,1 proc., Dow Jones traci 0,3 proc., a w okolicach kreski utrzymuje się tylko Nasdaq (+0,2 proc.). Rynek z pewnym rozczarowaniem przyjął słabsze dane z amerykańskiego sektora przemysłowego. Indeks PMI za lipiec niespodziewanie spadł do 52,7 punktu, po tym jak czerwcowy odczyt, sięgający 53,5 punktu, był najlepszy od początku roku. Tymczasem zgodnie z prognozami wydatki Amerykanów wzrosły w czerwcu o 0,2 proc. w porównaniu z majem.

- W tym momencie uwaga inwestorów skupiona jest na Fedzie, więc dane są rozpatrywane w kontekście tego, czy przemawiają za podwyżką stóp, czy nie – komentował w wypowiedzi dla Bloomberga Dan Greenhaus, główny strateg firmy brokerskiej BTIG.

Zwyżki kontynuują za to indeksy europejskie. Frankfurcki DAX rośnie o 1,1 proc., paryski CAC40 zyskuje dwie trzecie proc. 0,3 proc. pod kreską utrzymuje się jednak warszawski WIG. 0,1 proc. tracą papiery AIG. Ubezpieczyciel, który spłacił pomoc publiczną otrzymaną w okresie kryzysu, opublikuje dzisiaj wyniki finansowe. 0,5 proc. zyskuje fundusz ETF Global X oparty na akcjach z giełdy w Atenach. Otwarcie greckiego parkietu nie wywołało zasadniczych zmian w wycenie funduszu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Wall Street pozostaje w korekcie