Czytasz dzięki

Wall Street prze ostro na północ

opublikowano: 08-06-2020, 22:08

Trwa rajd byków na amerykańskich giełdach. Po zaskakująco dobrych danych z tamtejszego rynku pracy, wzrosły nadzieje, na w miarę miękkie „lądowanie” gospodarki po kryzysie wywołanym pandemią koronawirusa. Dało to pretekst inwestorom do powiększania zaangażowania w akcje, kosztem rynku obligacji i surowcowego.

W efekcie rynek technologiczny Nasdaq drugą sesję z rzędu odnotował nowy rekord wyceny. Pozwoliło to temu parkietowi – w ujęciu technicznym - potwierdzić rozpoczętą 23 marca hossę. Nasdaq był zresztą pierwszym z trzech głównych indeksów Wall Street, który odbił się od krachu spowodowanym pandemią.

NYSE, Wall Street
Zobacz więcej

NYSE, Wall Street fot. Bloomberg

Spośród głównych sektorów wchodzących w skład indeksu S&P500 dobrze prezentował się energetyczny i to mimo przeceny ropy. Zwyżka cen akcji koncernów naftowych była odpowiedzią na informację, że główni producenci ropy uzgodnili przedłużenie rekordowej redukcji wydobycia. 

Wsparciem dla indeksów były też zwyżki obserwowane w tradycyjnych sektorach takich jak finansowy, przemysłowy czy produktów konsumenckich.

Mocnym, sięgającym ponad 12 proc. wzrostem mogły w poniedziałek pochwalić się walory Boeinga, które kontynuowały zeszłotygodniowy rajd, który wzmocnił je o ponad 40 proc. Analitycy Seaport Global rozpoczęli rekomendowanie akcji producenta samolotów od zalecanie „kupuj” i ustalając cenę docelową na 277 USD co oznacza jeszcze około 20 proc. przestrzeń. Twierdza oni, że „najgorsze już znalazło się w wycenie” papierów.

Wzięciem cieszyły się również akcje koncernu Tesla. Zyskiwały około 5 proc. po tym jak na rynek dotarła informacja, że sprzedaż w Chinach Modelu 3 produkowanego w Szanghaju wzrosła ponad trzykrotnie w maju w porównaniu z kwietniem. Zaowocowało to rekordowym zamknięciem na tym walorze. 

Na finiszu sesji indeks największych blue chipów Dow Jones IA rósł o 1,70 proc. Wskaźnik szerokiego rynku S&P500 zyskiwał 1,20 proc. zaś technologiczny Nasdaq drożał o 1,13 proc. 

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane