Wall Street przestraszyła się ECB

opublikowano: 10-03-2016, 22:08

Po obiecującym początku, indeksy amerykańskich giełd gwałtownie zaczęły oddawać początkowe zyski w reakcji na wypowiedź szefa Europejskiego Banku Centralnego sygnalizującego możliwy koniec procesu redukcji stóp procentowych.

Choć pod koniec sesji strona popytowa podjęła próby kontrataku, jednak nie do końca ta sztuka się udała i część indeksów zakończyła dzień w czerwonych odcieniach.

NYSE, Wall Street
NYSE, Wall Street
Bloomberg

Na finiszu sesji wskaźnik blue chipów Dow Jones IA tracił 0,03 proc. Indeks szerokiego rynku S&P500 zyskał symbolicznie 0,02 proc. zaś technologiczny Nasdaq spadał o 0,26 proc. 

Z zaprezentowanych w czwartek danych makro na pierwszy plan wysuwały się te z rynku pracy oraz o wielkości rządowego deficytu. W pierwszym przypadku liczba osób po raz pierwszy ubiegających się o zasiłek dla bezrobotnych spadła o 18 tys. do 259 tys. i była lepsza od prognoz analityków. To najniższy poziom wskaźnika od pięciu miesięcy.

Również nieci lepszy od projekcji okazał się deficyt budżetowy. W lutym w rządowej kasie brakowało 193 mld USD wobec styczniowej nadwyżki rzędu 55,2 mld USD. Tymczasem średnia oczekiwań zakłada deficyt w kwocie 198 mld USD.

Na wartości traciły wszystkie 10 sektorów wchodzących w skład indeksu S&P500. Najmocniej spadał sektor energetyczny. W niełasce inwestorów znalazły się również papiery instytucji finansowych.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane