Czytasz dzięki

Wall Street rosła na zamknięciu tygodnia

opublikowano: 22-11-2019, 22:09

To już robi się powoli nudne. O trendach obowiązujących na Wall Street od dłuższego czasu decydują spekulacje związane z negocjacjami handlowymi prowadzonymi przez dwie największe gospodarki świata.

Jakiekolwiek pozytywne doniesienia z miejsca podbijają wyceny akcji i kierują indeksy w stronę nowych rekordów, z kolei pojawienie się jakichś obaw wymusza sprzedaż walorów i korekty notowań.

Wall Street, NYSE
Zobacz więcej

Wall Street, NYSE fot. Bloomberg

Nie inaczej sytuacja wyglądała w ostatnich dniach. Podczas gdy w czwartek i środę z powodu pojawienia się pesymistycznych komentarzy indeksy traciły na wartości, w piątek na parkiecie dominował optymizm, po tym jak prezydent Donald Trump stwierdził, że umowa z Chinami jest potencjalnie blisko, ale sprawę utrudnia sytuacja w Hongkongu stawiająca go w „niezręcznej” sytuacji.

Podczas zamykającej tydzień sesji indeksy, głównie wskaźnik największych blue chipów Dow Jones IA wzmacniały swoje wartości. Gorzej prezentowały się natomiast indeksy S&P500 i technologiczny Nasdaq, które nawet przez jakiś czas przebywały w czerwonych terytoriach. Ale ostatecznie i one zakończyły sesję dodatnimi zmianami.

Na finiszu piątkowej sesji średnia przemysłowa DJ IA zyskiwała 1,22 proc. S&P500 rósł o 0,20 proc. tyle samo co Nasdaq Composite.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane