Wall Street rośnie po ADP

MD
opublikowano: 07-03-2012, 16:46

Na Wall Street widać poprawę nastrojów dzień po największym w tym roku spadku indeksów amerykańskich rynków akcji. Pomógł raport ADP.

ADP Employer Services poinformowało przed sesją, że sektor prywatny dodał 216 tys. miejsc pracy w lutym. Oczekiwano mniej, więc reakcja rynku jest pozytywna. Zwłaszcza, że to dobry prognostyk przez publikacją w piątek raportu o stanie amerykańskiego rynku pracy w ubiegłym miesiącu. Największym popytem cieszą się akcje z segmentów IT, energii i finansowego. Najsłabsze są segmenty „defensywne”: użyteczności publicznej i dóbr codziennego użytku. Wśród blue chipów najmocniej drożeją  Bank of America i JP Morgan z segmentu finansowego oraz General Electric. Ten ostatni podtrzymał w środę prognozę co najmniej 10 proc. wzrostu w tym roku zysków działów przemysłowego i kapitałowego koncernu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Polecane