Wall Street rozbłysła kolorem czerwonym

Marek Druś
24-08-2007, 00:00

Na giełdach w USA lekkie pogorszenie nastrojów. Indeksy spędziły większą część notowań poniżej kreski. Wiadomość o zastrzyku 2 mld USD, jaki od Bank of America otrzymał Countrywide Financial, lider amerykańskiego rynku kredytów hipotecznych, nie zrobiła za oceanem tak pozytywnego wrażenia, jak w Europie i Azji.

Do pogorszenia nastrojów przyczynić się mógł prezes Countrywide wieszczący w telewizji CNBC nadejście recesji. Nie poprawiła ich z pewnością informacja o najszybszym od siedmiu lat kurczeniu się rynku krótkoterminowych papierów komercyjnych. Według pesymistów, to dowód, że pompowanie na rynek pieniędzy i cięcia stóp procentowych przez Fed nie dały żadnego efektu.

Słabnie jednocześnie nadzieja na kolejne obniżki. Według optymistów, słabsze wyniki czwartkowych sesji wynikają z dużych zwyżek w środę. Duże znaczenie dla najbliższych notowań będą miały piątkowe i poniedziałkowe dane o sprzedaży domów na rynkach pierwotnym i wtórnym.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / / Wall Street rozbłysła kolorem czerwonym