Wall Street śrubuje rekord

Czwartkowa sesja na Wall Street rozpoczęła się w dobrych nastrojach, po tym jak dane z rynku pracy poprawiły się po wpadce z poprzedniego tygodnia.

Po godzinie handlu S&P500 i Dow Jones zyskują po 0,1 proc., a nieznacznie spada tylko Nasdaq (-0,1 proc.), którego wczorajszy 1,8 proc. wystrzał był największy od początku stycznia. Jeżeli kupujący utrzymają zdobycze, może to być czwarta wzrostowa sesja S&P500 z rzędu. Nastroje wspiera poprawa danych z rynku pracy. Po fatalnej serii z ubiegłego tygodnia (marcu w gospodarce przybyło trzykrotnie mniej etatów niż w lutym, a cotygodniowe dane o nowych wnioskach o zasiłek były najgorsze od listopada), liczba nowych bezrobotnych zmalała do 346 tys.

- Poprawa nastrojów powoduje zwyżki, a te przekładają się na jeszcze lepsze nastroje. Nie widać niczego, co zdołałoby zatrzymać ten mechanizm samospełniającej się przepowiedni – komentował dla Bloomberga Cameron Hinds, zarządzający w grupie kapitałowej banku Wells Fargo.

Prawie 3 proc. zyskują papiery Bed Bath & Beyond. Operator sieci sklepów wyposażenia wnętrz przewiduje, że sprzedaż w pierwszym kwartale wzroście o 19 proc. O blisko 5 proc. tanieją jednak papiery Microsoftu. Bank Goldman Sachs obciął rekomendację dla nich do „sprzedaj”, wskazując na prognozy spadku znaczenia komputerów osobistych i brak sukcesów potentata w segmencie smart fonów i tabletów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Wall Street śrubuje rekord