Wall Street świętuje wyniki spółek

MWIE, Bloomberg
13-10-2010, 16:05

Giełda nowojorska rozpoczęła dzień od  wzrostów, a indeks szerokiego rynku S&P 500 rośnie czwarty dzień z  rzędu.

Po dwudziestu minutach handlu wszystkie główne indeksy zwyżkują o 0,6 proc.

- Wyniki kwartalne pierwszych spółek wskazują na to, że sezon wyników będzie udany, a to może podbić ceny akcji – powiedział Robert Pavlik, główny strateg rynkowy Banyan Partners LLC.

Z optymizmem na wyniki spółek każe patrzeć to, że zaskakują one pozytywnie już od pięciu kwartałów. W tym czasie rezultaty przynajmniej 70 proc. spółek okazywały się lepsze od szacunków analityków. W III kwartale zyski spółek powinny wzrosnąć średnio o 23 proc. Przed końcem tygodnia wyniki opublikuje 18 spółek z indeksu S&P 500.

O ponad 1 proc. zwyżkuje JP Morgan. Zysk netto banku był w trzecim kwartale o 23 proc. wyższy niż w analogicznym okresie zeszłego roku.

O blisko pół proc. rośnie kurs paliwowego giganta Exxon Mobil. Po dwóch dniach spadków odbiły się ceny ropy na giełdzie w Nowym Jorku. Pomogło w tym podniesienie prognozy globalnego zużycia ropy Międzynarodową Agencję Energii, oraz informacja o rekordowym imporcie surowca przez Chiny.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MWIE, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Cena , S&P , Flesz , Ropa , Chiny , Ceny

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Wall Street świętuje wyniki spółek