Wall Street tkwi w korekcie

We wtorkowym handlu główne indeksy giełdy nowojorskiej utrzymują się poniżej poniedziałkowego zamknięcia, a na zwyżki nie pozwala przecena akcji Apple.

Kurs technologicznej spółki z jabłuszkiem w logo spada o 3,8 proc., sięgając najniższego poziomu od pół roku. Od szczytu sprzed dwóch tygodni notowania tąpnęły o 13,6 proc., co zbiegło się z podaniem przez spółkę rozczarowujących danych o sprzedaży i obcięciem planów inwestycyjnych. Przecena papierów Apple to zły znak dla inwestorów zza oceanu, ponieważ rynek w hossie od dłuższego czasu utrzymuje wąskie grono największych spółek. Po dwóch godzinach wtorkowego handlu S&P500 oraz Dow Jones tracą po 0,1 proc., a Nasdaq utrzymuje się na 0,2-procentowym minusie. Dzisiaj wyniki publikuje 31 spośród 500 emitentów uwzględnionych w indeksie S&P500. Spośród tych, którzy opublikowali raporty, 74 proc. pochwaliło się zyskiem lepszym od oczekiwań. Jednak w sumie analitycy wciąż spodziewają się, że zyski za drugi kwartał będą gorsze niż rok temu. Obecnie spodziewają się ich 2,8-procentowego spadku.

- Rynkowi brak jest konkretnego kierunku. Wyniki spółek pozostawiły pewien niedosyt. Część spółek bije oczekiwania, jednak poprzeczka znajdowała się dosyć nisko – komentował w wypowiedzi dla Bloomberga Heinz-Gerd Sonnenschein, strateg Deutsche Postbanku.

Z sił nieco opadli kupujący na Starym Kontynencie. Frankfurcki DAX zyskuje przed zamknięciem niespełna 0,1 proc., a paryski CAC40 traci 0,2 proc. Inwestorzy coraz bardziej wnikliwie wpatrują się w dane z gospodarki amerykańskiej. Lepsze od oczekiwań odczyty przybliżają perspektywę podwyżki stóp procentowych już we wrześniu. W czerwcu zamówienia na dobra trwałego użytku zgodnie z prognozami wzrosły o 3,4 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Wall Street tkwi w korekcie