Wall Street trzeci dzień na plusie

aktualizacja: 05-04-2018, 22:17

Czwartkowa sesja giełdowa w Stanach Zjednoczonych zakończyła się wzrostem głównych indeksów notowanych na Wall Street.

Indeks Dow Jones Industrial Average zwyżkował na koniec dnia o 1 proc., Standard& Poor’s zyskiwał 0,7 proc. zaś technologiczny Nasdaq 0,5 proc.

Zobacz więcej

NYSE, Wall Street fot. Bloomberg

Za wzrostami na amerykańskiej giełdzie stoi przekonanie inwestorów, że protekcjonistyczna retoryka Białego Domu w wojnie handlowej nie przełoży się na równie surową politykę.  Dolar umocnił się już po raz trzeci w tym tygodniu, a rentowność 10-letnich obligacji skarbowych skoczyła powyżej poziomu 2,82 proc. przed publikacją piątkowych danych z rynku pracy.

- Po początkowych napięciach oraz przepychankach handlowych pomiędzy USA i Chinami oraz konsternacji wokół NAFTA, rynki zaczynają teraz czytać pomiędzy wierszami i zdają się cofać obawy o rozpętanie pełnowymiarowej wojny handlowej - powiedział w rozmowie z Bloombergiem Kevin Caron, starszy zarządzający w Washington Crossing Advisors.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Wall Street trzeci dzień na plusie