Wall Street trzeci dzień na plusie

opublikowano: 05-04-2018, 22:16
aktualizacja: 05-04-2018, 22:17

Czwartkowa sesja giełdowa w Stanach Zjednoczonych zakończyła się wzrostem głównych indeksów notowanych na Wall Street.

Indeks Dow Jones Industrial Average zwyżkował na koniec dnia o 1 proc., Standard& Poor’s zyskiwał 0,7 proc. zaś technologiczny Nasdaq 0,5 proc.

NYSE, Wall Street
Zobacz więcej

NYSE, Wall Street fot. Bloomberg

Za wzrostami na amerykańskiej giełdzie stoi przekonanie inwestorów, że protekcjonistyczna retoryka Białego Domu w wojnie handlowej nie przełoży się na równie surową politykę.  Dolar umocnił się już po raz trzeci w tym tygodniu, a rentowność 10-letnich obligacji skarbowych skoczyła powyżej poziomu 2,82 proc. przed publikacją piątkowych danych z rynku pracy.

- Po początkowych napięciach oraz przepychankach handlowych pomiędzy USA i Chinami oraz konsternacji wokół NAFTA, rynki zaczynają teraz czytać pomiędzy wierszami i zdają się cofać obawy o rozpętanie pełnowymiarowej wojny handlowej - powiedział w rozmowie z Bloombergiem Kevin Caron, starszy zarządzający w Washington Crossing Advisors.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Wall Street trzeci dzień na plusie