Wall Street udało się odrobić straty

WST
opublikowano: 12-10-2010, 22:07

Najważniejszym wydarzeniem dnia na  amerykańskich giełdach bez wątpienia była publikacja sprawozdania z ostatniego posiedzenia FOMC. Wyczekiwaniu na komunikat towarzyszyła bardzo duża nerwowość i  niepewność przejawiająca się w zachowawczej postawie inwestorów i przewadze strony podażowej, głównie w sektorach reprezentowanych przez spółki z  tradycyjnej gospodarki. Sprzedających wspierały również doniesienia z Chin, które zacieśniają politykę monetarną. Pekin zarządził bowiem podwyższenie poziomu rezerw obowiązkowych w przypadku sześciu największych banków.

Zgodnie z nadziejami inwestorów, ze sprawozdania władz monetarnych wynika, że Fed jest bardzo bliski podjęcia decyzji o wpompowaniu kolejnych miliardów dolarów w amerykańską gospodarkę. (Więcej na ten temat KLIKNIJ>>). Takie stanowisko z miejsca poprawiło nastroje na Wall Street pozwalając indeksom na odrobienie wcześniejszych strat.

Ostatecznie wskaźnik Dow Jones IA zyskiwał na finiszu 0,09 proc., S&P500 rósł o 0,38 proc. zaś Nasdaq zwyżkował o 0,65 proc.

Decyzje podejmowane przez graczy implikowane były też trwającym w najlepsze sezonem raportów kwartalnych. Po sesji swoimi dokonaniami miał pochwalić się m.in. Intel, największy na świecie producent układów scalonych oraz CSX, trzeci w USA pod względem przychodów operator kolejowy. Cena akcji tego pierwszego giganta nieznacznie rosła, z kolei drugiej z wymienionych spółek traciła ponad 1,2 proc.

W tym tygodniu swoje wyniki ma zaprezentować 18 spółek wchodzących w skład indeksu S&P500. W środę jako pierwszy z branży bankowej odkryje swoje rezultaty bank JPMorgan Chase. 

Słaby dzień stał się również udziałem papierów Wal-Mart Stores, największego na świcie operatora supermarketów. Kurs zniżkował mimo informacji, że od piątku w ofercie detalisty znajdzie się ostatni przebój Apple, tablet iPad.

Na rynku technologicznym wahała się wycena walorów Google. Internetowy potentat poinformował o inwestycji w farmę wiatrową na wschodnim wybrzeżu USA.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST

Polecane