Wall Street w dobrej formie

ŁO, Bloomberg
21-04-2014, 22:37

Polacy świętowali, ale za oceanem trwał handel. Główne amerykańskie indeksy rozpoczęły tydzień wzrostami.

Indeks S&P 500 wzrósł w poniedziałek o 0,38 proc., Dow Jones Industrial Average zyskał 0,25 proc., a Nasdaq poprawił się o 0,64 proc.  

Kto tracił, a kto zyskiwał na parkiecie? Akcje spółki Newmont Mining podrożały o 6 proc. po tym, jak pojawiły się informacje o możliwym połączeniu tej firmy z Barrick Gold, która z kolei straciła na prawie 4 proc. Rozmowy o połączeniu największych kopalni złota na świecie załamały się 18 kwietnia z powodu drobnych nieporozumień, ale w poniedziałek na rynku pojawiły się plotki, że sprawa fuzji jest otwarta. 

Gwiazdą dnia okazała się jednak spółka z branży biotechnologicznej. Notowania Sarepta Therapeutics podskoczyły o 39 proc., po tym jak firma poinformowała, że jeszcze w tym roku planuje przedstawić do zatwierdzenia nowy lek na dystrofie mięśniowe. 

Dobrze radził sobie także producent procesorów Advanced Micro Devices (AMD), który zyskiwał 12 proc. Koncern pochwalił się wynikami za pierwszy kwartał, które okazały się lepsze od prognoz.  

Prawie 2 proc. zyskały papiery spółki Sketchers. Bloomberg informuje, że w butach tej firmy biegł w poniedziałek Meb Keflezighi, pierwszy od 31 lat Amerykanin, który wygrał maraton bostoński.

W najbliższym tygodniu inwestorów zaciekawią pewnie publikacje wyników takich koncernów jak Facebook, Apple, McDonald’s czy Procter & Gamble.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Świat / Wall Street w dobrej formie