Wall Street w górę

Środowa sesja w Stanach Zjednoczonych zakończyła się wzrostami głównych indeksów notowanych na Wall Street.

Ostatecznie na finiszu sesji indeks DJ IA zyskiwał 0,37 proc. Wskaźnik S&P500 zwyżkował o 0,33 proc. i tym samym już trzeci dzień z rzędu wspiął się na nowy tegoroczny szczyt, zaś technologiczny Nasdaq rósł o 0,26 proc.

Najlepiej radziły sobie branże surowcowa oraz przemysłowa, w czym pomaga wyjście cen ropy brent na 8-miesięczny szczyt oraz słabość dolara. Potentat wydobywczy Freeport-McMoRan zyskiwał podczas sesji ponad 4 proc., a notowania producenta ciężkiego sprzętu Caterpillar rosły o blisko 2 proc.

- Nieważne, jakie wiadomości spływają na ten rynek, to on i tak idzie do góry. Wskaźniki nastrojów są dość słabe. Rynek zwykle zachowuje się w ten sposób, że szkodzi największej części swoich uczestników, a obecnie największa część inwestorów niedoważa akcje lub w ogóle jest poza rynkiem – komentował w wypowiedzi dla Bloomberga Walter Todd, główny zarządzający towarzystwa Greenwood Capital Associates.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Wall Street w górę