Wall Street wciąż bez kierunku

(Marek Druś)
opublikowano: 20-06-2006, 22:07

Sesja na giełdach w USA zakończyła się niewielkimi zmianami i w mieszanych nastrojach. Dobre dane makro nie zdołały na dłuższy czas poprawić nastrojów. Większy popyt wciąż hamuje oczekiwanie na podwyżki stóp procentowych. Na zamknięciu Dow Jones rósł o 0,3 proc., wartość S&P500 nie zmieniła się, Nasdaq spadł o 0,16 proc.

Sesja na giełdach w USA zakończyła się niewielkimi zmianami i w mieszanych nastrojach. Dobre dane makro nie zdołały na dłuższy czas poprawić nastrojów. Większy popyt wciąż hamuje oczekiwanie na podwyżki stóp procentowych. Na zamknięciu Dow Jones rósł o 0,3 proc., wartość S&P500 nie zmieniła się, Nasdaq spadł o 0,16 proc.

Giełdy w USA rozpoczęły wtorkowe sesje wzrostami, ale popyt oddał inicjatywę jeszcze przed półmetkiem sesji. O poprawie nastrojów na początku handlu zdecydowały dane o ilości rozpoczętych w maju budów domów. Okazało się, że było ich więcej niż prognozowano i więcej niż miesiąc wcześniej, kiedy ich liczba była najniższa od 13 miesięcy. Inwestorzy uznali, że dane wskazują na dobre nastroje konsumentów mimo spodziewanych podwyżek stóp procentowych.

Poprawiły nastroje również dobre wyniki kwartalne i podwyższenie prognozy sprzedaży przez największą w USA sieć supermarketów spożywczych Kroger. Jej akcje notowały jeden z największych wzrostów kursów wśród spółek wchodzących w skład S&P500. Wśród blue chipów ze średniej Dow Jones drożały akcje Altria Group. Sąd w Illinois zdecydował o zwrocie spółce obligacji Philip Morris wartości 2,5 mld USD w związku z wygraniem apelacji w sprawie o odszkodowanie dla ofiar palenia papierosów. Na rynku technologicznym najmocniej taniały akcje spółek farmaceutycznych. Sprawcą przeceny był Praecis Pharmaceuticals. Poinformował on o zakończeniu poszukiwań kupca na jeden z leków i wystąpieniu do regulatora rynku o wycofanie go ze sprzedaży.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Wall Street wciąż bez kierunku