Wall Street wychodzi z korekty

Hossę za oceanem wsparło obniżenie stopy rezerw obowiązkowych w Chinach oraz dobre wyniki banku Morgan Stanley.

W poniedziałkowym handlu główne indeksy giełdy nowojorskiej odrabiają straty z piątkowej sesji. Po blisko dwóch godzinach od otwarcia S&P500 zyskuje 1,1 proc., Dow Jones rośnie o 1,5 proc., a Nasdaq utrzymuje się 1,2 proc. nad kreską. Tym samym główny wskaźnik odrabia prawie całość strat z piątkowej, największej od trzech tygodni przeceny. Nastroje wspiera obniżenie stopy rezerw obowiązkowych w chińskich bankach. Bank centralny Państwa Środka ściął ją najmocniej od kryzysu finansowego.

- W rękach byków jest w tym tygodniu jeszcze dużo kart, a wiele z nich jest związanych z sezonem wyników – komentował w wypowiedzi dla Bloomberga Michael James, dyrektor w biurze maklerskim Wedbush Securities.

Odbijają się także indeksy w Europie. Frankfurcki DAX rośnie o 1,8 proc., a paryski CAC40 zyskuje 0,7 proc. Jeszcze lepiej poradził sobie WIG20, który zyskując 1,7 proc. zanotował najwyższą wartość od siedmiu miesięcy. Tymczasem lepszy od oczekiwań okazał się raport kwartalny banku Morgan Stanley. Notowania banku idą do góry o 0,8 proc., po tym jak w pierwszym kwartale przychody po korekcie okazały się najwyższe od pięciu lat.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Wall Street wychodzi z korekty