Wall Street wycofała się z rekordowych poziomów

ARŻ
opublikowano: 22-01-2021, 22:09

Główne indeksy Wall Street wycofały się z rekordowych poziomów pociągnięte przez straty Intela i IBM po publikacji ich kwartalnych wyników. Nadzieje inwestorów na ponowne otwarcie gospodarcze w nadchodzących miesiącach są przygaszone, ponieważ Demokraci mogą mieć trudności z uzyskaniem przez Kongres zgody na większe nakłady na bodźce fiskalne.

Wall Street, NYSE
Wall Street, NYSE

Dow Jones stracił 0,57 proc. i zamknął się z wynikiem 30,996.98 pkt. S&P; 500 spadł o 0,30 proc. do 3,841.47 pkt, a Nasdaq Composite zyskał 0,09 proc. (13,543.06 pkt).

IBM Corp spadł o 9,83 proc., najwięcej spośród spółek z indeksu Dow Jones po tym, gdy jego wyniki kwartalne okazały się niższe od szacunków analityków. Intel stracił 8,93 proc. ponieważ komentarze nowego dyrektora naczelnego Pata Gelsingera sugerowały brak silnego poparcia dla outsourcingu.

Straty w sektorze technologicznym zostały zrekompensowane zyskami z Microsoftu, Apple’a i Facebooka. Najmocniej spadły w piątek w sektorach energetycznym, finansowym, przemysłowym i konsumenckim, które należały do najlepiej prosperujących sektorów od listopadowych wyborów w USA.

S&P; 500 i Nasdaq odrobiły część strat po otwarciu, ponieważ dane pokazały, że aktywność produkcyjna w USA nieoczekiwanie wzrosła na początku stycznia do najwyższego poziomu od blisko 14 lat.

Rentowności Treasuries zmniejszyły się, a ropa naftowa spadła poniżej 53 USD za baryłkę. Indeks dolara Bloomberga wzrósł po raz pierwszy od pięciu sesji. Złoto staniało o 0,5 proc. do 1856,20 USD za uncję.

Pomimo piątkowej słabości, trzy główne indeksy osiągnęły tygodniowe wzrosty, a Nasdaq Composite osiągnął najlepsze wyniki od listopada. S&P; 500 odnotował 12 nowych 52-tygodniowych maksimów i żadnych nowych minimów, a Nasdaq Composite zanotował 128 nowych szczytów i 6 nowych minimów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane