Wall Street wynurza się z korekty

Sesja na giełdzie nowojorskiej rozpoczęła się od lekkich zwyżek, po tym jak pojawiły się szanse na załagodzenie kryzysu ukraińskiego, ale inwestorów nieco zawiodły dane z rynku pracy.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Główne indeksy rynków europejskich wyszły na plus, po tym jak prezydent Rosji Władimir Putin oświadczył w czwartek, że kraj ten uczyni wszystko, co jest możliwe, dla zażegnania konfliktu na Ukrainie. Tymczasem według czwartkowych danych w ubiegłym tygodniu w amerykańskich urzędach pracy stawiło się 311 tys. nowych bezrobotnych (dane zannualizowane), w porównaniu z oczekiwaniami sięgającymi 295 tys. W pierwszych minutach handlu S&P500, Dow Jones i Nasdaq zyskują po 0,1 proc.

- Nawet jeśli dane były słabsze od oczekiwań, to negatywne wrażenie przysłonić może fakt, że stopy procentowe pozostaną niżej – komentował dla Bloomberga John Manley, główny strateg rynku akcji towarzystwa Wells Fargo Funds Management.

Tymczasem inwestorzy spekulują, że opublikowane dzisiaj słabe dane o wzroście gospodarczym w strefie euro skłonią EBC do dalszego łagodzenia polityki pieniężnej. Niespodziewanie w drugim kwartale gospodarka niemiecka się skurczyła, a francuska zanotowała zerowy wzrost.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Wall Street wynurza się z korekty