Wall Street wysłuchało szefa Fed

DI, Bloomberg
17-07-2012, 17:14

Amerykańskie indeksy zaczęły sesję na czerwono, ale szybko odrobiły straty. Ben Bernanke nie wspomniał o QE3.

Indeksy Dow Jones i S&P 500 traciły po rozpoczęciu notowań ponad 0,2 proc., a Nasdaq ponad 0,3 proc. W trakcie sesji zaczęły jednak zyskiwać i znalazły się na plusie.

Najważniejszą informacją dnia jest wystąpienie Bena Bernanke przed senacką Komisją Bankową. Szef Fed powiedział, że postęp w redukcji bezrobocia jest "zniechęcająco wolny".

Bernanke podkreślił, że Fed jest gotowy do podjęcia dalszych działań w celu wspierania ożywienia gospodarczego, nie zaproponował jednak konkretnych programów stymulacyjnych jak np. QE3.

Napłynęły ważne dla inwestorów dane makro. Inflacja konsumencka (CPI) w czerwcu wyniosła 0,0 proc. w ujęciu miesięcznym i 1,7 proc. w ujęciu rocznym. Z kolei Rezerwa Federalna poinformowała, że produkcja przemysłowa wzrosła o 0,4 proc., podczas gdy w maju spadła o 0,2 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Wall Street wysłuchało szefa Fed