Wall Street wyżej i wyżej

opublikowano: 22-10-2013, 22:09

Wtorkowa sesja na amerykańskich giełdach znów zdominowana została przez byki, co zaowocowało kolejnym rekordem.

Nieco rozczarowujące dane z rynku pracy paradoksalnie dobrze zostały przyjęte przez inwestorów z Wall Street. Niestabilna kondycja tego segmentu przedłuża bowiem szanse na kontynuację programu stymulacji przez Rezerwę Federalną. A to właśnie obawy o zmniejszenie kwoty miesięcznych środków przeznaczanych na skup obligacji stały za ostatnią falą przecen jaka przeszła przez amerykańskie parkiety.

Sporą zwyżką kursu mogli cieszyć się akcjonariusze Freeport-McMoRan Copper & Gold. Największy w Stanach Zjednoczonych koncern górniczy odnotował w trzecim kwartale zyski przewyższające oczekiwania analityków. Niższe niż zakładano okazały się też koszty wydobycia miedzi.

Rekordowy poziom wyceny stał się we wtorek udziałem papierów Delta Air Lines, przebijając poziom 25,88 USD. Również w tym przypadku o aprecjacji przesądziły lepsze od spodziewanych rezultaty minionego kwartału.

Wzięciem cieszyły się papiery Transocean. Ich kurs rósł o około 5 proc. po informacji, że spółka z sektora wydobywczego zastąpi w składzie indeksu S&P500 akcje Della.

O ponad 8 proc. zwyżkowała cena walorów Whirpoola. Największy na świecie producent sprzętu AGD podwyższył tegoroczną prognozę zysku z 10 do 10,10 USD na akcję, podczas gdy średnia oczekiwań analityków to 9,97 USD.

Na finiszu wtorkowej sesji indeks DJ IA rósł o 0,49 proc. Wskaźnik S&P500 zyskiwał 0,57 proc. (ustanawiając kolejny rekord) zaś Nasdaq zwyżkował o 0,24 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Wall Street wyżej i wyżej