Wall Street z optymizmem czeka na wyniki referendum

W referendalny czwartek giełda nowojorska dołączyła do zwyżek na globalnych parkietach.

NYSE, Wall Street
Zobacz więcej

NYSE, Wall Street

Bloomberg

Od początku handlu na Wall Street wyraźnie przeważają kupujący. Tuż przed półmetkiem handlu S&P500 zwyżkuje o 1,0 proc., Dow Jones rośnie o 0,9 proc., a Nasdaq utrzymuje się 1,2 proc. nad kreską. Kluczem dla inwestorów jest wynik referendum w sprawie pozostania Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej, a ten będzie znany dopiero w piątek. Rynkowe nastroje znacznie jednak poprawiły ostatnie korzystne sondaże.

- Rynki nie cierpią niepewności i jutro wreszcie ona się skończy, będzie wiadomo, w którą stronę zmierza Wielka Brytania. Tymczasem w USA uchwyciliśmy złoty środek, wzrost jest przyzwoity, ale nie tak silny, by trzeba było podnosić stopy – komentował w wypowiedzi dla Bloomberga Patrick Spencer z banku Robert W. Baird.

Znaczące zwyżki zapanowały na parkietach europejskich. Frankfurcki DAX zyskał 1,8 proc., paryski CAC40 zwyżkował o 2,0 proc., a warszawski WIG zamknął się 1,4 proc. nad kreską.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Wall Street z optymizmem czeka na wyniki referendum