Wall Street z optymizmem czeka na wyniki referendum

W referendalny czwartek giełda nowojorska dołączyła do zwyżek na globalnych parkietach.

Od początku handlu na Wall Street wyraźnie przeważają kupujący. Tuż przed półmetkiem handlu S&P500 zwyżkuje o 1,0 proc., Dow Jones rośnie o 0,9 proc., a Nasdaq utrzymuje się 1,2 proc. nad kreską. Kluczem dla inwestorów jest wynik referendum w sprawie pozostania Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej, a ten będzie znany dopiero w piątek. Rynkowe nastroje znacznie jednak poprawiły ostatnie korzystne sondaże.

- Rynki nie cierpią niepewności i jutro wreszcie ona się skończy, będzie wiadomo, w którą stronę zmierza Wielka Brytania. Tymczasem w USA uchwyciliśmy złoty środek, wzrost jest przyzwoity, ale nie tak silny, by trzeba było podnosić stopy – komentował w wypowiedzi dla Bloomberga Patrick Spencer z banku Robert W. Baird.

Znaczące zwyżki zapanowały na parkietach europejskich. Frankfurcki DAX zyskał 1,8 proc., paryski CAC40 zwyżkował o 2,0 proc., a warszawski WIG zamknął się 1,4 proc. nad kreską.

NYSE, Wall Street
NYSE, Wall Street
Bloomberg
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Polecane