Wall Street znów na minusach

opublikowano: 04-05-2016, 22:07

Amerykańskie giełd poddawały się w środę dalszej przecenie, pogłębiając lokalne dołki. Inwestorzy pozbywali się akcji w reakcji na nienajlepsze dane makro i kilka nijakich raportów kwartalnych, co budzi obawy o kondycje zarówno amerykańskiej, jak i globalnej gospodarki.

Szczególnie rozczarował raport firmy ADP o zatrudnieniu w sektorze prywatnym. W kwietniu wskaźnik spadł do najniższego poziomu od trzech lat. Tym samym ze sporą nerwowością inwestorzy i ekonomiści wyczekiwać będą na piątkową prezentację rządowych danych o zmianie zatrudnienia w sektorze pozarolniczym. Prognoza zakłada spadek zatrudnienia z 215 do 202 tys.  i utrzymanie stopy bezrobocia na poziomie 5 proc. 

NYSE, Wall Street
NYSE, Wall Street
Bloomberg

Złym nastrojom nie były w stanie przeciwdziałać w środę dane o wskaźniki ISM dla sektora usług i nowych zamówieniach, które sugerują dalszy rozwój największej gospodarki świata. Takie sprzeczne w odbiorze odczyty budzą coraz większe zdezorientowanie i niepewność odnośnie przyszłych kroków ze strony władz monetarnych.

Pod kreską handlowano akcjami przedstawicieli siedmiu z dziesięciu głównych branż wchodzących w skład indeksu S&P500. Najmocniej przeceniano papiery spółek materiałowych. 

Na tle giełdowej „bryndzy” na plus zaprezentowały się udziały Time Warner. Właściciel stacji telewizyjnych CNN i Cartoon Network pochwalił się lepszymi niż oczekiwano rezultatami za miniony kwartał. Z kolei w przypadku Zillow, internetowego dewelopera, aprecjacja kursu była zasługa podniesienia rocznej prognozy przychodów. 

Na finiszu sesji indeks DJ IA spadał o 0,56 proc. Wskaźnik S&P500 zniżkował o 0,59 proc. zaś technologiczny Nasdaq tracił 0,79 proc. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane