Wall Street znów na zielono

opublikowano: 16-04-2019, 22:08

Indeksy amerykańskich giełd zyskiwały we wtorek na wartości, choć potencjał strony popytowej zdawał się być nieco ograniczony.

Szczególne widoczne to było w przypadku indeks szerokiego rynku S&P500, który w ostatniej godzinie handlu spadł w czerwone regiony. Ale ostateczni i on na finiszu notował dodatnią zmianę.

NYSE, Wall Street
Zobacz więcej

NYSE, Wall Street fot. Bloomberg

Obóz byków wspierany był dobrymi rezultatami konglomeratu Johnson & Johnson i zwyżką w segmencie spółek technologicznych.  

Inwestorów jak i ekonomistów zaskoczył marcowy spadek produkcji przemysłowej, choć o zaledwie 0,1 proc. Oczekiwano jednak zwyżki rzędu 0,2 proc. Z jednej strony to sygnał, który potwierdza konieczność łagodniejszego podejścia władz monetarnych do polityki stóp procentowych. Jednak z drugiej strony, może pogłębiać obawy o kondycję największej na świecie gospodarki. 

Nieco bardziej optymistyczne sygnały napłynęły z kolei z rynku nieruchomości, na którym wskaźnik nastrojów wzrósł w oszacowaniu na kwiecień do najwyższego poziomu od sześciu miesięcy.

We wtorek najmocniej na wartości zyskiwał sektor technologicznym, w którym, „dobrą robotę” robiły papiery Apple i producentów układów scalonych. 

Wpływ na decyzje podejmowane przez inwestorów miały też kolejne raporty kwartalne. Jak w przypadku J & J, którego akcje drożały momentami o ponad 2,7 proc. 

Jednak prognozy analityków odnośnie zysków spółek za pierwszy kwartał nie są zbyt optymistyczne. Mediana szacunków zakłada bowiem ich spadek (w przypadku spółek z indeksu S&P500) o 2,1 proc., co jeśli się potwierdzi byłoby pierwszym spadkiem od 2016 r.

Na zamknięciu sesji  indeks blue chipów DJ IA rósł o 0,26 proc. Wskaźnik S&P500 zyskiwał 0,05 proc., zaś technologiczny Nasdaq zwyżkował o 0,30 proc.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu