Wall Street znów śrubuje rekord

Na wtorkowej sesji na giełdzie nowojorskiej lekką przewagę osiągnęli kupujący.

Po niespełna godzinie handlu S&P500 zyskuje 0,1 proc., Dow Jones rośnie o jedną trzecią proc., a na niewielkim, 0,2 proc., minusie pozostaje jedynie Nasdaq100. Tym samym wskaźnik czołowej pięćsetki ma szanse czwartą sesję z rzędu poprawić historyczny rekord. Jak jednak zauważają komentatorzy, do przedłużenia dobrej passy rynek, dotychczas zyskujący dzięki łagodnej polityce Fedu i dobrym wynikom kwartalnym spółek, potrzebuje nowych impulsów.

- Są rzeczy, które mogą niepokoić, ale akcje wciąż są tanie. Dlatego ryzykowne mogą okazać się próby wychwycenia momentu rozpoczęcia korekty, a nie podążanie za zwyżkowym trendem – komentował Andres Garcia-Amaya, strateg towarzystwa J.P. Morgan Funds, cytowany przez Reutersa na stronie internetowej.

1,4 proc. zyskuje Electronic Arts. Producent gier porozumiał się z Disneyem w kwestii wyłączności na tworzenie gier opartych na motywach serii „Star Trek”. Dodatkowo spółka opublikuje dziś wyniki za pierwszy kwartał. Spośród emitentów należących do indeksu S&P500, którzy już to zrobili, blisko trzy czwarte pobiło prognozy analityków dotyczące zysku netto. 53 proc. z nich nie sprostało jednak oczekiwaniom co do wysokości przychodów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Wall Street znów śrubuje rekord