Wall Street znów w czerwieni?

PAL, Bloomberg, MarketWatch
opublikowano: 05-05-2010, 14:46

Równo godzinę przed dzwonkiem na Wall Street kontrakty na główne indeksy amerykańskie zniżkują o 0,4-0,6 proc. Skala zniżek futuresów jest podobna jak wczoraj o tej samej porze. Czy czeka nas kolejna spadkowa sesja w USA?

Nastroje mogą się dziś zmieniać pod wpływem publikacji, których na dziś zapowiedziano sporo. Liczba wniosków o kredyt hipoteczny, kwietniowy raport Challengera oraz raport ADP za kwiecień inwestorzy już poznali. Dane te, nie wdając się w szczegóły, nie miały mocy, która mogłaby podźwignąć handel. Pół godziny po dzwonku poznamy kwietniową wartość indeksu ISM dla usług, a godzinę po otwarciu sesji w Stanach - tygodniową zmianę zapasów paliw w USA.

Na razie jednak na rynku dominują nastroje wyprzedażowe i nic nie wskazuje na to, by coś miało się zmienić. Uwagę inwestorów przykuwają informacje napływające ze spółek. Traci AIG. Brytyjski Prudential zapowiedział przełożenie zapowiadanej wcześniej sprzedaży akcji w celu pozyskania środków na przejęcie azjatyckiej części AIG. Wartość akwizycji była szacowana na 35,5 mld USD.

Lepsze od prognoz wyniki wyciągnęły o 2,9 proc. ponad kreskę przedsesyjne notowania koncernu Time Warner, zaś spadek zysku pogrąża przeddzwonkowe notowania medialnego koncernu News Corp aż o 2,6 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAL, Bloomberg, MarketWatch

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Wall Street znów w czerwieni?