Wall Street znów w górę

opublikowano: 08-03-2018, 22:06

Czwartkowa sesja na amerykańskich giełdach nie należała do spokojnych. Obserwowana nerwowość wynikała z wyczekiwania na podpisanie przez prezydenta Trumpa decyzji w sprawie ceł importowych w kwocie 25 proc. w przypadku stali oraz 10 proc. odnośnie aluminium.

Na szczęście na finiszu sesji wszystkie trzy główne indeksy znów świeciły na zielono, choć prawdziwy zryw miał miejsce dopiero w ostatniej godzinie notowań.

NYSE, Wall Street
Zobacz więcej

NYSE, Wall Street fot. Bloomberg

Ostatecznie na zamknięciu indeks DJ IA rósł o 0,38 proc. Wskaźnik S&P500 zwyżkował o 0,45 proc. zaś technologiczny Nasdaq drożał o 0,42 proc.

Spośród danych makro jakie w czwartek trafiły na rynek, na pierwszy plan wyszły te dotyczące rynku pracy. Liczba nowych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych w USA wzrosła w minionym tygodniu do 231 tys.

To znacznie więcej niż oczekiwał rynek. Analitycy spodziewali się bowiem wzrostu o 10 tys. względem poprzedniego tygodnia do 220 tys.

Udany dzień mieli akcjonariusze Express Scripts. Wycena akcji rosła momentami o ponad 14 proc. To rezultat informacji, że ubezpieczyciel zdrowotny, koncern Cigna zgodził się na przejęcie menedżera świadczeń farmaceutycznych. Wartość transakcji oszacowano na 54 mld USD.

Choć informacja ta wsparła cały sektor opieki zdrowotnej, z najwyższej aprecjacji mogła się jednak cieszyć – spośród wszystkich wchodzących w skład indeksu S&P500 – branża technologiczna.

 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Wall Street znów w górę