Wall Street znowu na zielono

opublikowano: 29-08-2013, 22:19

Dow Jones zakończył dzień wzrostem o 0,11 proc., S&P500 zyskał 0,19 proc. zaś Nasdaq był na plusie o  0,74 proc.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Indeksy w Stanach Zjednoczonych zakończyły czwartkową sesję wzrostami, a Standard & Poor’s 500 rósł drugi dzień z rządu, a wszystko za sprawą bardzo dobrych danych z amerykańskiej gospodarki, które sprawiły, że obawy dotyczące Syrii zeszły na drugi plan.

W drugim kwartale tempo wzrostu gospodarczego w USA wyniosło 2,5 proc., podał amerykański Departament Handlu. Wcześniej szacowano je na 1,7 proc. Ekonomiści spodziewali się korekty w górę, m.in. w związku z mniejszym niż szacowano deficytem handlowym. Średnia ich prognoz wynosiła jednak 2,3 proc. Ostatecznie dane dotyczące tempa wzrostu PKB w II kwartale podane zostaną we wrześniu.

Verizon Communications rósł o 3 proc., gdy Vodafone Group poinformowała o  prowadzonych negocjacjach ws. współpracy. Kurs Exxon Mobil spadł o 1,6 proc., gdy kontraty na ropę osunęły się z osiągniętego dzień wcześniej dwuletniego szczytu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KŁ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy