Walmart potroi eksport towarów wytwarzanych w Indiach

ARŻ, Reuters
opublikowano: 10-12-2020, 14:51

Wartość eksportu towarów eksportowanych przez Indie na zlecenie Walmartu sięgnie 10 mld euro rocznie do 2027 roku. Ma to pomóc w rozszerzeniu globalnego zasięgu dóbr wytwarzanych w tym kraju, pisze Reuters.

Jeden z supermarketów sieci Walmart
Jeden z supermarketów sieci Walmart
Fot. Bloomberg

Indie są już jednym z największych rynków zaopatrujących Walmart w produkty takie jak biżuteria i artykuły gospodarstwa domowego, z rocznym eksportem na poziomie ok. 3 mld USD. Teraz największy amerykański detalista chce zamawiać w Indiach więcej żywności, farmaceutyków i odzieży.

„Znacząco przyspieszając nasz roczny eksport w nadchodzących latach pomagamy większej liczbie lokalnych firm docierać do klientów międzynarodowych i wspieramy tworzenie nowych miejsca pracy w Indiach” – stwierdził w komunikacie dyrektor generalny Walmartu Doug McMillon.

Walmart jest obecnych w Indiach m.in. poprzez przejęta w 2018 roku za ok. 16 mld USD platformę e-commerce Flipkart. Detalista ma w niej 77 proc. udziałów. Jego głównym rynkowym konkurentem jest Amazon, który również aktywnie inwestuje w rozwój swoich inicjatyw w tym kraju.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane