Waluty odrabiają względem dolara

Karolina Bojko-Leszczyńska, EFIX Dom Maklerski S.A.
opublikowano: 15-10-2014, 15:38

Po słabych danych makro z USA na wartości do dolara amerykańskiego silnie zaczęła zyskiwać europejska waluta, a wraz z nią złotówka.

USD/PLN

Notowania USD/PLN od wczorajszego popołudnia budowały wąską konsolidację powyżej poziomu 61,8% zniesienia fali spadkowej wykształconej w dniach 3-9 października (3,3180). Dzisiaj po południu do głosu na tej parze doszła strona podażowa i kurs wybił się z tej lokalnej konsolidacji dołem. Ten dynamiczny ruch w dół sugeruje zakończenie odbicia z minionego czwartku i budowanie trzeciej fali (fali C) w ramach spadkowego ruchu korekcyjnego. Celem kursu są w tej sytuacji minima z zeszłego tygodnia 3,2640 i przebiegająca nieco wyżej linia trendu wzrostowego (3,2750).

EUR/PLN

Notowania EUR/PLN testowały dziś ponownie poziom 61,8% zniesienie sekwencji spadkowej z genezą 29 sierpnia (4,2068). Opór ten został co prawda naruszony, ale w reakcji na słabe popołudniowe dane złotówka zaczęła zyskiwać także do euro. Wspomniany opór stanowił maksymalny zasięg dla wzrostowej korekty, jeśli miałaby to być korekta jedynie wspomnianej sekwencji spadkowej z ostatnich tygodni. Obecnie celem kurs jest strefa 4,19 – 4,1925.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Bojko-Leszczyńska, EFIX Dom Maklerski S.A.

Polecane