Warimpex i Louvre Hotels zbudują 4 hotele w Polsce

ISB
03-12-2008, 10:50

Notowana w Wiedniu i Warszawie austriacka spółka inwestycyjno-deweloperska Warimpex Finanz und Beteiligungs i Louvre Hotels, kupiły trzy działki we Wrocławiu, Bydgoszczy i Zielonej Górze w celu budowy 4 hoteli Campanile i Premiere Classe w ramach wspólnego przedsięwzięcia, podał Warimpex w środę.

"Nasze projekty realizowane wspólnie z Louvre Hotels są już w zaawansowanym stadium. W większości krajów Europy Środkowej i Wschodniej nadal daje się odczuć brak hoteli ekonomicznych. W związku z tym spodziewamy się wysokiego popytu i powodzenia naszych projektów w Polsce" - powiedział prezes firmy Warimpex Franz Jurkowitsch, cytowany w komunikacie.

Spółka podała, że działka nabyta przez firmę joint venture w centrum Wrocławia umożliwi budowę hoteli pod markami Campanile i Premiere Classe. Projekt ma zostać ukończony do końca 2010 r.

Dwa hotele Campanile mają również powstać w centrach Bydgoszczy i Zielonej Góry. "Zielonogórski hotel Campanile ma zostać otwarty w połowie 2010 r., natomiast bydgoski do końca 2010 r." - czytamy dalej.

W środę zapowiedziano budowę przez spółkę Warimpeksu i Louvre Hotels kolejnych hoteli w dużych polskich miastach, między innymi w Gdańsku, Katowicach, Poznaniu, Krakowie czy Rzeszowie.

Plan z 2007 roku przewiduje w perspektywie 3-5 lat budowę w Polsce, Czechach i na Węgrzech sieci 20-30 hoteli ekonomicznych. Docelowo sieć może liczyć 100 hoteli, wybudowanych w ciągu 7-8 lat, za łączną kwotę inwestycji obydwu stron w wysokości 300-500 mln euro.

Pod koniec listopada Warimpex podał, że liczy, iż operacyjne przepływy pieniężne w segmencie "Hotels & Resorts" dalej będą rosły.

Obecnie Warimpex realizuje w sumie 13 projektów. Rozbudowa angelo Airporthotel w Bukareszcie zakończyła się we wrześniu, Hotel angelo w Pilźnie został otwarty na początku października. Do końca II kwartału 2009 planowane jest otwarcie dwóch Hoteli andel's (w Berlinie i Łodzi) oraz Hotelu angelo w Jekaterynburgu. Realizacja hoteli ekonomicznych w ramach joint venture z Louvre Hotels kontynuowana jest zgodnie z planem.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISB

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Warimpex i Louvre Hotels zbudują 4 hotele w Polsce