Warimpex idzie do góry

ANP
opublikowano: 29-04-2008, 00:00

Austriacka spółka chwali się wynikami i zapowiada nowe inwestycje. Też w Polsce.

Austriacka spółka chwali się wynikami i zapowiada nowe inwestycje. Też w Polsce.

Warimpex, notowany w Wiedniu i Warszawie austriacki właściciel hoteli i deweloper, ma za sobą udany rok. Spółka zanotowała 38-procentowy wzrost przychodów — do 81,2 mln EUR (278,93 mln zł) i 59-procentowy wzrost zysku netto —do 33,7 mln EUR (115,76 mln zł). Wartość aktywów netto wzrosła o 50 proc. — do 387,4 mln EUR (1,33 mld zł).

— Poprawiliśmy wyniki i zdecydowaliśmy o podniesieniu dywidendy do 0,25 EUR na akcję z zysku za 2007 r. —mówi Christian Fojtl, członek zarządu Warimpeksu.

W 2007 roku Warimpex wypłacił 0,15 EUR dywidendy na akcję. Spółka liczy, że w tym roku jej przychody wzrosną o 10-25 proc.

— Myślę jednak, że nie uda się utrzymać ubiegłorocznej dynamiki. W przyszłym roku natomiast wzrost przychodów będzie wyższy, dzięki otwarciom hoteli w Łodzi, Berlinie i prawdopodobnie w Petersburgu — dodaje Christian Fojtl.

— Wyniki świadczą o dobrej kondycji spółki. Widać, że korzysta z koniunktury w branży. Poza tym Warimpex doskonale zna rynek i wie, gdzie warto inwestować. A w Polsce branża hotelarska przeżywa bardzo dobry okres — uważa Wojciech Szymon Kowalski z Biura Analiz i Koniunktur WS Kowalski.

Po porannym komunikacie spółki jej akcje na GPW były na lekkim plusie. Ostatecznie na zamknięciu za jeden walor płacono 22,80 zł (+0,9 proc.).

W tym roku Warimpex zainwestuje 155 mln EUR, z czego blisko połowę w Polsce. W planach jest otwarcie trzech hoteli i rozpoczęcie budowy 4-6 kolejnych (trzech w Polsce).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu