Warimpex inwestuje, kurs rośnie

APN
opublikowano: 31-05-2007, 00:00

Poznań, Wrocław, Gdańsk — to rynki, na które chcą wejść Austriacy. Inwestorzy akceptują ich plany.

Poznań, Wrocław, Gdańsk — to rynki, na które chcą wejść Austriacy. Inwestorzy akceptują ich plany.

Warimpex, austriacki dewe-loper i właściciel hoteli w Europie Środkowej i Wschodniej, który w styczniu za- debiutował w Warszawie i Wiedniu, ma pełne ręce roboty.

— Przed nami wiele przedsięwzięć. Nie powinniśmy mieć problemów z ich realizacją w ciągu 3-4 lat — informuje Georg Foliran, dyrektor finansowy Warimpeksu.

W tegorocznych planach spółka ma m.in. zakup dwóch nowych hoteli i rozpoczęcie budowę ośmiu (na cztery ma już pozwolenia).

— Jeszcze w tym roku sprzedamy dwie nieruchomości. Na koniec roku na-tomiast zwiększymy liczbę zarządzanych hoteli do 15- -18. Kończymy negocjacje dotyczące projektów w Poznaniu. W naszym portfelu brakuje wciąż Wrocławia i Gdańska — mówi Franz Jurkowitsch, prezes Warimpeksu.

Spółka nie planuje w tym roku podniesienia kapitału przez emisję akcji, ale zrobi to w inny sposób.

— Na walnym pojawi się wniosek o prawo do emisji obligacji zamiennych na 70 mln EUR. Mamy potencjał finansowania własnych projektów. Za fundusze uzyskane ze sprzedaży jednego hotelu podejmujemy budowę trzech kolejnych — wyjaśnia prezes.

W Polsce Warimpex ma ponad dziewięć nieruchomości. Od wczoraj w Krakowie działa czterogwiazdkowy hotel Andel's. W przyszłym roku taki sam powstanie w Łodzi, a w Katowicach hotel typu Angelo (trzygwiazdkowy). W stolicy zaś Warimpex zbuduje pięciogwiazdkowy hotel Le Palais. W ciągu kilku lat wspólnie z Louvre Hotels Warimpex wybuduje w Europie Środkowej za 300-500 mln EUR 80 hoteli klasy ekonomicznej.

W I kw. spółka zanotowała 69-procentowy wzrost przychodów — do 14,5 mln EUR. Zysk netto wyniósł 0,1 mln EUR, wobec 0,8 mln EUR straty rok wcześniej.

— W biznesie hotelowym I kwartał roku jest zawsze najsłabszy. Nam udało się poprawić wyniki na wszystkich poziomach — mówi Franz Jurkowitsch.

Inwestorzy z zadowoleniem przyjęli plany i wyniki Warimpeksu. Kurs spółki na spadkowej bądź co bądź sesji szedł w górę. Na zamknięciu za akcję płacono 43,13 zł, co oznacza wzrost o 2,7 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: APN

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Warimpex inwestuje, kurs rośnie