Warimpex korzysta z urodzaju

AGO
opublikowano: 30-08-2017, 13:07
aktualizacja: 30-08-2017, 13:13

Dzięki tegorocznej sprzedaży ośmiu hoteli deweloper wzmacnia kondycję finansową i planuje nowe inwestycje.

W pierwszym półroczu 2017 r. notowana na warszawskiej giełdzie spółka Warimpex miała 33,5 mln euro zysku netto wobec 12,3 mln euro przed rokiem. Wskaźnik EBITDA dewelopera wzrósł natomiast w tym czasie z 6,3 mln euro do 29,5 mln euro. Lepsze były też wyniki z wyceny aktywów spółki, które w porównaniu z końcem 2016  r. wzrosły  o 12 proc.

W maju 2017 r. Warimpex sprzedał osiem hoteli - w tym pięć w Polsce. Przychód firmy z tego tytułu wyniósł 23,6 mln euro., zaś udział kapitału własnego wzrósł do 30 proc.   

- Ta transakcja jest kamieniem milowym w historii naszej firmy i wyraźnie wzmacnia nasze podstawy finansowe. Ponadto, zgodnie z wyznaczonym celem w I półroczu i w lipcu 2017 roku, wykupiliśmy obligacje i spłaciliśmy kredyty. Dzięki przedterminowemu wykupieniu drogich obligacji udało nam się wyraźnie obniżyć koszty odsetek w Grupie. Udział kapitału własnego wzrósł o 21 proc.- mówi Franz Jurkowitsch, prezes Warimpeksu.

Za zgromadzone fundusze deweloper planuje uruchamiać nowe inwestycje i rozwijać obecne w Polsce i za granicą.  Na Wisłą spółka działa aktywnie w dwóch miastach. W Łodzi buduje biurowiec Ogrodowa Office. Kondygnacja parteru już powstała, a ukończenie budynku zaplanowano na I kwartał 2018 roku. Drugim miastem jest Kraków, w którym deweloper ruszy niebawem z budową Mogilska Office. Obiekt ma być gotowy na koniec 2018 r.

W stolicy Małopolski, obok hotelu Chopin, powstanie też inny biurowiec Warimpeksu, o powierzchni około 20 tys. mkw. Prace projektowe są w toku.

Spółka ma na celowniku także kolejne miasta, jak Białystok, w którym posiada bank ziemi.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AGO

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu