Warimpex kupił działkę pod hotel

AYA
opublikowano: 16-10-2007, 00:00

Zdobycie działki z ważnym pozwoleniem ma budowę — bezcenne. Można od razu przystąpić do budowy obiektu. W Poznaniu będzie to hotel andel's.

Zdobycie działki z ważnym pozwoleniem ma budowę — bezcenne. Można od razu przystąpić do budowy obiektu. W Poznaniu będzie to hotel andel's.

Deweloper Warimpex Finanz- und Beteiligungs podpisał pod koniec ubiegłego tygodnia umowę kupna terenu w Poznaniu. Działka ta posiada pozwolenie na budowę czterogwiazdkowego hotelu. A zatem Warimpex może natychmiast rozpocząć budowę. Powstanie tu obiekt sieci andel's. Hotel oferował będzie 240 pokoi i około 1,2 tys. mkw. powierzchni konferencyjnej. Zarządzanie hotelem przejmie Vienna International. Budowa rozpocznie się w 2007 r. Jej ukończenie planowane jest na rok 2009, co oznacza, że otwarcie hotelu może się odbyć w II kwartale 2009 r. To nie koniec planów Warimpeksu.

— Widzimy na rynkach krajowych duże zapotrzebowanie na hotele czterogwiazdkowe w dużych miastach i chcemy to aktywnie wykorzystać. Poznań należy do najważniejszych aglomeracji w Polsce, więc jest idealnym miejscem do strategicznej ekspansji dla odnoszącej sukcesy marki hoteli andel's — wyjaśnia Franz Jurkowitsch, dyrektor operacyjny Warimpeksu.

O deweloperze

Warimpex Finanz- und Beteiligungs to deweloper oraz grupa inwestycyjna z siedzibą główną w Wiedniu. Posiada biura w Budapeszcie, Pradze oraz Warszawie. W ciągu ostatnich 25 lat Warimpex zrealizował w Europie Środkowej i Wschodniej projekty w sektorze nieruchomości o łącznej wartości ponad 1 mld euro. W średnioterminowej perspektywie celem koncernu jest osiągnięcie pozycji lidera na rynku nieruchomości związanych z hotelarstwem w nowych państwach członkowskich Unii Europejskiej. Akcje Warimpeksu są notowane na Giełdach Papierów Wartościowych w Wiedniu i Warszawie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AYA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu