Czytasz dzięki

Warimpex uspokaja

KSA
opublikowano: 09-10-2008, 00:00

Kurs austriackiego dewelopera pikuje. Zarząd ręczy, że wycena spółki nie ma wpływu na jej biznes.

Kurs austriackiego dewelopera pikuje. Zarząd ręczy, że wycena spółki nie ma wpływu na jej biznes.

Kilka tygodni temu trudne chwile przeżywali akcjonariusze Orco Property Group. Kurs dewelopera mocno spadał, a zarząd uspokajał, że spółka nie ma problemów z płynnością. Teraz przyszła kolej na Warimpex. Tylko wczoraj akcje austriackiego dewelopera potaniały na giełdzie w Warszawie o 11,6 proc., do 8,31 zł.

— Wyceny wszystkich spó- łek cierpią w związku z sytuacją na świecie i my nie jesteśmy wyjątkiem — mówi Georg Folian, wiceprezes Warimpeksu.

Dodaje, że spółka otrzymuje sporo zapytań o sytuację, głównie od inwestorów indywidualnych.

— Pragnę podkreślić, że cena akcji nie ma żadnego wpływu na naszą bieżącą działalność — uspokaja Georg Folian.

Dodaje, że wszystkie projekty Warimpeksu mają zapewnione finansowanie i nie ma tu żadnego zagrożenia. Kryzys może jednak opóźnić nieco sprzedaż niektórych aktywów dewelopera.

— Prowadzimy negocjacje, ale ze względu na te zawirowania nasi partnerzy postanowili wstrzymać się jeszcze z decyzjami — tłumaczy Georg Folian.

Od tego, czy Warimpeksowi uda się sprzedać któryś projekt, zależeć będą wyniki spółki z II półrocza. Na rezultaty finansowe dewelopera wpływają też w dużym stopniu hotele znajdujące się w jego portfelu. Czy kryzys gospodarczy może popsuć ich wyniki?

— Tak długo, jak ludzie będą prowadzić interesy, będą podróżować i zatrzymywać się w hotelach. W sektorze biznesowym nie widzimy więc zagrożenia — mówi Georg Folian.

Dodaje jednak, że jeśli turyści zaczęliby oszczędzać — chętniej korzystaliby z hoteli o niższym standardzie, co niewątpliwie przełożyłoby się na marże spółki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Polecane